تلفن : 09177054727
امداد خودرو 24 ساعت شبانه روز فعال است
کفی خودرو بر چیست و چه کاربردی دارد؟
  • 1400/02/16
  • 2364

کفی خودرو بر چیست و چه کاربردی دارد؟


همانطور که می دانید با توجه به نیاز افراد به داشتن خودروهای مختلف در سطوح متفاوت، تولیدات آن نیز افزایش پیدا کرده است و به همین خاطر است که امداد خودرو در تمامی نقاط کشور تاسیس شده تا در مواقع اضطراری به کمک رانندگان بشتابد. یکی از مهم ترین امکاناتی که در اختیار مشتریان قرار می گیرد استفاده از کفی خودرو بر است. حمل خودرو در چنین شرایط با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مختلفی انجام می شود که ایجاد خسارت را به حداقل می رساند و خودروی مورد نظر را به نزدیک ترین امداد خودرو منتقل می کند.
از آنجایی که خودرو به طور کامل بر روی خودرو بر سوار می شود، می توان گفت که احتمال بروز آسیب های بیشتر برای خودرو به صفر می رسد و از این رو کاربران می توانند با خیال راحت و خیلی مطمئن خودروی خود را با استفاده از راه های ارتباطی مختلف به یکی از امداد خودروهای نزدیک به محل منتقل کنند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد انواع خودرو بر، کاربردهای موجود در کفی خودروبر و همچنین مزایای موجود در این وسیله صحبت کنیم.

از انواع خودرو برها چه می دانید؟

همانطور که در ابتدا مقاله نیز اشاره کردیم، خودرو برها وظیفه انتقال انواع خودرو را به محل مورد نظر دارند و از این نظر باید با توجه به ابعاد مختلف خودروهای موجود در بازار تهیه شوند. برای اینکه حمل خودرو در این زمینه آسان تر شود، کفی خودروبر با توجه به نوع و ابعاد خودروی مورد نظر اعزام می شود. از انواع کفی های خودرو بر می توان به:
•    کفی خودرو بر کامیونت یا تکی
•    تریلر خودرو بر
اشاره کرد که در ادامه راجع به هرکدام از این انواع کفی خودرو بر به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد.
 

کفی خودرو بر تکی یا کامیونت 

اگر خودروی شما داخل شهر دچار خسارت و یا نقص فنی شد اصلا نگران نباشید زیرا کفی های خودرو بر کامیونت برای حمل خودروها در درون شهر و مسافت های کوتاه در نظر گرفته شده اند. از این رو در اغلب موارد شاهد جابجایی خودروهای مختلف با این کفی خودرو بر خواهید بود. این کفی ها معمولا دارای یک وینچ می باشند که از آن برای حمل و انتقال خودرو استفاده می شود.

تریلرهای خودروبر چگونه کار می کنند؟

تریلرهایی که وظیفه حمل خودرو را بر عهده دارند معمولا برای مسافت های طولانی و می توان گفت بین شهری مورد استفاده قرار می گیرند. تریلرهای موجود در بازار در 2 نوع می باشند که می توان به:
•    تریلرهایی با قابلیت حمل 6 خودرو
•    تریلرهایی با قابلیت حمل 8 خودرو
اشاره کرد. 

کفی خودرو بر چه کاربردی دارد؟

از مهم ترین کاربردهای موجود برای خودرو بر ها می توان به:
•    حمل خودرهای پلاک نخورده یا صفر
•    تحویل سالم خودرو درب منزل
•    جابجایی خودروهایی که آسیب دیدند و یا فرسوده شده اند
•    حمل خودروهای کلاسیک و قدیمی
•    حمل خودروهایی که تصادفی هستند
•    حمل خودروهای مخصوص کشاورزی
•    حمل ماشین هایی که امکان ترددهای بین شهری و جاده ای را ندارند

حمل خودروهای پلاک نخورده یا صفر با استفاده از خودروبر

همانطور که واضح است خودروهایی که هنوز پلاک ثبتی ندارند تا زمانی که پلاک آن ها بر روی خودرو نخورده باشد، امکان تردد چه بین شهری و یا چه درون شهری را نخواهند داشت. از این رو در چنین شرایطی استفاده از خودروبر مانعی ندارد و انتقال خودرو را با استانداردهای موجود بر عهده خواهد داشت.

تحویل سالم خودرو درب منزل با استفاده از کفی خودروبر

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که مایل اند خودروی خود را درب منزل تحویل بگیرند، استفاده از یک خودروبر را به شما توصیه می کنیم.

جابجایی خودروهای فرسوده یا آسیب دیده با استفاده از کفی خودروبر

زمانی که خودروی مورد نظر شما دچار نقص فنی شده باشد و شما قادر به روشن کردن آن نباشید قاعدتا تنها راهی که پیش روی شما قرار دارد استفاده از امکانات موجود در خودروبر می باشد. پس تنها راه ایمن و ممکن استفاده از خودرو بر برای انتقال می باشد. از طرف دیگر برخی از خودروها به قدری فرسوده می شوند که تنها راه انتقال آن ها به یک مکان مناسب و ا تعمیرگاه استفاده از کفی های خودروبر می باشد.

حمل خودروهای قدیمی و کلاسیک

حمل و نقل خودروهایی که قدیمی و کلاسیک هستند نیز باید با حساسیت زیادی صورت بگیرد و از طرفی این خودروها اغلب اجازه تردد بین شهری و درون شهری را ندارند و بیشتر جنبه نمایشگاهی دارند. از این رو به منظور جلوگیری از خسارت های احتمالی، بهتر است که از کفی های خودرو بر استفاده شود.

حمل ادوات و تجهیزات مورد نیاز کشاورزی با استفاده از کفی خودروبر

در بسیاری از موارد به دلیل بزرگ بودن ادوات کشاورزی و همچنین غیر قابل تردد بودن این وسایل، امکان جابجایی در مسیر رفت و آمد خودروها مجاز نیست و از این رو بهتر است که از کفی خودرو بر استفاده شود. حمل ماشین آلات صنعتی نیز از دیگر موارد مهم می باشد.

استفاده از خودروبر چه مزایایی را در پی دارد؟

به طبع یکی از مهم ترین مزایای موجود برای انواع خودرو برها، ایجاد ایمنی و استانداردهای لازم برای حمل خودرو است. همچنین احتمال صفر شدن خسارت در انتقال خودرو و متناسب بودن شرایط برای حمل نیز یکی دیگر از موارد مهم به شمار می رود. علاوه بر تمامی این موارد، سهولت در جابجایی و استفاده از انواع نگهدارنده برای کاهش لغزندگی نیز از مزایای استفاده از خودرو بر به شمار می رود و می تواند در تامین امنیت و همچنین بروز حوادث و خسارت جلوگیری کند.
 امداد خودرو بوشهر، امداد خودرو شیراز و همچنین خودروبر شیراز همواره در صدد ارائه امکانات ویژه در زمینه حمل خودرو با مطمئن ترین روش ها و امکانات می باشند تا مشتریان به صورت شبانه روزی از خدمات موجود بهره مند شوند. امداد خودرو با داشتن کادری کارآمد و فعالیتی نزدیک به سه دهه، یکی از مجهزترین و جدیدترین تجهیزات را در اختیار مشتریان قرار می دهد که این خود یک برگ برنده برای صنعت امداد رسانی به خودروهای موجود در بازار می باشد.
 
تماس فوری با امداد خودرو